Kalıcı Oje Nasıl Yapılır? Videolu ve Resimli Anlatım

Kalıcı Oje Uygulama Örneği

* Luxio Kalıcı Oje uygulaması yaparken güçlü bir Kurutucu LED Lamba ile kullanınız.

Ön Hazırlık

Kütikül Temizleme

Kütikül Temizliği (Pusher)

Metal Tırnak Eti İtici (Pusher) yardımıyla tırnak üzerindeki etleri diplere doğru iteleyiniz. Tırnak yüzeyi üzerinde ve kanarlarında hiçbir et parçası bulunmasın. Bunu bütün tırnaklara uygulayın.

Törpü ve Buffer

Törpü ve Buffer

Akzentz 240/240 Naturel Tırnak Törpüsü ile tırnak uçlarını şekillendirin ve ardından Akzentz Buffer ile tırnak yüzeyindeki parlaklığı matlaştırana kadar törpüleyin.

Prep Wipe

Prep&Wipe Temizleyici Sıvı Solüsyon

Akzentz Prep&Wipe solüsyonu ile Prep özelliğini kullanarak tırnak yüzeyindeki yağ tabakasını kurutuyoruz. Bu işlemi sırasıyla 10 parmağımıza 2’şer defa tırnak yüzeyine emdirerek uyguluyoruz.

Sure Bond

Sure Bond

Temizleme işleminin ardından tırnak kenarlarına ve tırnağın ön kısmına Akzentz Sure Bond sürülür. Terli ellerde nemi kurutması için kullanılır. Kalıcı ojenin daha sağlam tırnak yüzeyine bağlanması için etkilidir.

Kalıcı Oje Başlangıç

Luxio Base

Luxio Base (Başlangıç katı, Start)

Luxio Base başlangıç jeli ile tırnak yüzeyine ince bir kat sürüp ardından kurutucu lambamızda kurutuyoruz. Sonra bu işlemi bütün tırnaklarımıza sırasıyla uyguluyoruz.

Luxio Base katı Kurutma İşlemi

Luxio Base Kurutma işlemi

Kurutma süreleri LED lamba ile 20-30sn. UV lamba ise 2dk. olarak ayarlanmalıdır. Luxio Base katını tırnaklara teker teker uygulanıp kurutulur. 10 tırnak'da bittikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Luxio renk katı

Luxio Renk katı (İlk kat)

Bütün tırnaklara Luxio Base uyguladıktan sonra Luxio Renk Katmanı ile tırnak etlerine taşmayacak şekilde ilk katı sürüp kurutuyoruz. Ve sırasıyla bunu tüm tırnaklara teker teker uyguluyorsunuz.

Kurutucu LED Lamba

Kurutma işlemi

Kurutma süreleri LED lamba ile 20-30sn. UV lamba ise 2dk. olarak ayarlanmalıdır. Luxio Renk Katmanı birinci katı tırnaklara teker teker uygulanıp kurutulur. 10 tırnak'da bittikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Luxio renk katı

Luxio Renk katı (İkinci kat)

Luxio renk katmanı ile ilk katımızı tüm tırnaklara uyguladıktan sonra gene aynı şekilde ikinci katı geçmek için tüm tırnaklara sırasıyla sürüp kurutucu lambamızda kurutuyoruz.

Kurutucu LED Lamba

Kurutma işlemi

Kurutma süreleri LED lamba ile 20-30sn. UV lamba ise 2dk. olarak ayarlanmalıdır. Luxio Renk Katmanı ikinci katı tırnaklara teker teker uygulanıp kurutulur. 10 tırnak'da bittikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Luxio top katı

Luxio Gloss Top (Son kat, Finish)

Renk katmanını 2 kat sürdükten sonra sıradaki işlem en son katmanımız finish yani Luxio Gloss (Top) ile 1 kat sürüp kurutucu lambamızda kurutuyoruz.

Kurutucu LED Lamba

Kurutma işlemi

Kurutma süreleri LED lamba ile 20-30sn. UV lamba ise 2dk. olarak ayarlanmalıdır. Luxio Gloss Top katı tırnaklara teker teker uygulanıp kurutulur.

Yapışkan katını siliyoruz

Prep&Wipe ile Yapışkanlığı Alıyoruz

Luxio Gloss (Top) ile sürüp kuruttuktan sonra tırnak üzerinde yapışkan bir kat kalır bunu da Prep&Wipe solüsyonunun Wipe özelliğini kullanarak temizliyoruz. Bu işlem az önceki kurutma işleminin hemen ardından yapılmalıdır.

Çıkartma Talimatları

Read removal instructions carefully before attempting gel removal. Peeling or picking off hard gel polish may cause damage to natural nail. Following proper removal procedure will help keep nails strong and healthy.

Buffer

Buffer

Lightly buff shine from top of nail using the Nail Buffer.

Prep Wipe

Prep&Wipe

Soak cotton with the Vanish Gel Remover and place wet side on surface of nail. Secure in place by folding foil over and around fingertip. Let sit for 10 minutes.

Silme İşlemi

Remove

Remove foils one at a time and push off gel using the Removal Wand. Gel should come off easily without much effort. If necessary re-saturate cotton and rewrap finger for 5 minutes longer.

Bitti

Bitti

Gently buff nails again once all gel is removed.

Müşteri Yorumları